Oyun Gündem

Alan Wake 2’nin Ana Karakterinin Seslendirme Sanatçısına Göre Oyun Bu Yıl Ekim Ayında Yayınlanacak

Yaklaşan korku oyunu Alan Wake 2’nin hayranları Remedy’den gelecek herhangi bir haberi merakla bekliyordu. Oyun bir buçuk yıl önce 2021 The Game Awards’da duyurulmuş olmasına rağmen, Finlandiyalı stüdyodan hiçbir somut bilgi sızdırılmadı, ancak Remedy oyunun 2023’te piyasaya sürüleceği konusunda kararlı kaldı.

Bugün Alan Wake 2’nin Ekim ayında yayınlanabileceğini öğrendik. Bu haber resmi olmasa da güvenilir bir kaynaktan geliyor: Ana karakterin seslendirme sanatçısı Matthew Porretta. Control oyununda Dr Casper Darling rolünü de canlandıran Porretta, birkaç saat önce YouTuber Monster, Madness, and Magic tarafından yayınlanan bir podcast’te yer aldı.

Konuşmanın on sekizinci dakikası civarında, röportajı yapan kişi Porretta’ya Alan Wake 2 oyununu soruyor ve Porretta da cevap veriyor:

”Şu an üzerinde çalışıyoruz. Ekim ayında çıkması gerekiyor, şu anda üstünde çalışıyoruz ve geçen hafta Finlandiya’daydım, Remedy’nin olduğu yerde, harika insanlar. Seçmelere 13 yıl önce katılmıştım, aslında Pazar günü Alan Wake’in doğum günüydü, 13 yıl önce çıkmıştı, sanırım Red Dead ile aynı gün. Seçmelere gittim ve altı ay sonra menajerim beni aradı ve şöyle dedi: “Hey, gittiğin video oyununu hatırlıyor musun?” Ben de “Hayır” dedim, o da “Alan Wake, rolü kaptın” dedi, ben de “Ah, ne yapıyorum ki?” dedim, o da “Ana karakteri oynuyorum” dedi, ben de “Oh, harika” dedim. Yani, 13 yıl önce çocuklarım çok küçüktü, video oyunları oynanıyordu ama ben onları hiç fark etmemiştim. Şimdi, 13 yıl sonra. Tanrım, sanki o dünyanın içindeyim. Oğlum cumartesi günü üniversiteden mezun olacak, en küçüğü de 15 yaşında. Onlar benim tercümanlarım sayılır, bana neler olduğunu, ne hakkında olduğunu anlatıyorlar. Ama karakteri seviyorum ve Remedy ile çalışmayı seviyorum. Alan Wake 2 gerçekten çok iyi olacak ve bu zor, korkutucu. Ne yaptıklarını her gördüğümde şaşırıyorum, gerçekten harika”

Alan Wake 2, Remedy ile yapılan özel bir anlaşmanın parçası olarak Epic Games tarafından yayınlanacak. Bu nedenle, oyunun Steam gibi Epic Games Store dışındaki PC mağazalarında görünmesini beklemeyin. Ancak PlayStation 5 ve Xbox Series S|X’te piyasaya sürülecek.

Kaynak
Playground

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir