Oyun Gündem

Abandoned Geliştiricisi İptal Söylentilerine Yanıt Verdi

Blue Box’ın korkudan hayatta kalma başlığı Abandoned’ı iptal edebileceğini iddia eden söylentilerle geliştirici, durumun böyle olmadığını söylüyor.

Blue Box’s Abandoned ilk duyurusundan bu yana aktif bir sohbet içerisinde. Aylarca süren sessizliğin ardından, oyunun stüdyo tarafından iptal edilebileceği söylendi. Son zamanlarda, Mavi Kutu Terkedilmiş’in durumuyla ilgili bir açıklama yaptı.

Nisan 2021’de Blue Box Game Studios, aynı yılın dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi beklenen bir hayatta kalma korku oyunu olan Abandoned’ı duyurdu. Başlangıçta PS5’e özel olarak kurulmuş olmasına rağmen, stüdyo daha sonra bir PC bağlantı noktasının da geliştirilmekte olduğunu doğruladı. Ancak yanlış iletişim ve bazen iletişim eksikliğinin ardından, hayranlar Abandoned’dan ne bekleyecekleri konusunda hüsrana uğradı ve kafası karıştı. Bazıları Blue Box’ın oyunu tamamen iptal edebileceğini düşünüyor, bu da stüdyonun Abandoned’ın geleceğiyle ilgili tweetleri silmesiyle daha da güçlenen bir duygu. Ancak, şirketten yapılan son bir açıklama aksini belirtiyor.

Oyunun iptal edildiğine dair etraftaki söylentilere yanıt olarak, Blue Box bunun yanlış olduğunu ve Abandoned’ın hala geliştirme aşamasında olduğunu söylüyor. Stüdyo, şu anda Abandoned PS5 Realtime Experience uygulaması ve çevrimiçi kanallar aracılığıyla oyunun ortaya çıkması üzerinde çalıştığını iddia ediyor. Açıklamada ayrıca, 2022 yılının ilk çeyreğine ilişkin ilk planlara rağmen, hem açıklama hem de Terk Edilmiş: Prologue lansmanının geliştirme zorlukları nedeniyle ertelendiği yazıyor. Blue Box, “Abandoned: Prologue kararlı, iyi ve hazır olduğunda yayınlayacağız” diyor.

2017’ye dayanan bir geliştirmeyle Abandoned, ilk olarak 2021’in 4. çeyreği için duyuruldu ve hayranlardan çok fazla heyecan ve sohbet yaratmayı başardı. Ancak duyuruyu takip eden aylar Blue Box için sorunsuz bir yolculuk değildi. Ağustos 2021’de şirket, karışık eleştirilerle karşılanan PS5 Realtime Experience uygulamasını ortaya çıkardı. Daha sonra, Blue Box oyunun durumu hakkında sessiz kaldı, Aralık ayında Abandoned geliştirme güncellemesi 2022 lansmanını gösterene kadar.

Şimdiye kadar hayranlar, yalnızca ezici bir Abandoned PS5 teaser’ı, içerikten yoksun bir gerçek zamanlı deneyim uygulaması ve hikayesini çevreleyen bir dizi komplo teorisiyle tedavi edildi. Henüz açıklanmayan bir oyunla, şirketin yanlış iletişimleriyle tepesinde, Blue Box’ın güvenilirliği, oyun beklentileriyle birlikte daha sorgulanabilir görünüyor. Bu, stüdyonun nihai içeriğinin hayranları oyun hakkında tekrar heyecanlandırmak için yeterince iyi sunulması gerektiği anlamına geliyor. Terkedilmiş lansmanın ne zaman olacağına gelince, zaman gösterecek.

Abandoned, PC ve PS5 için geliştirme aşamasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?