Oyun Gündem

Aaron Greenberg: 11 Haziran Starfield Demosu Akıllara Durgunluk Verecek

Bu yıl Xbox Games Showcase ve Starfield Direct’i (11 Haziran akşamı yayınlanacak) birleştiren çifte yayına bir haftadan az bir süre kaldı.

Hayranlar zaten yeterince heyecanlı olsa da, Xbox’ın oyun pazarlamasından sorumlu başkan yardımcısı Aaron Greenberg onları daha da heyecanlandırmak için Twitter’a girdi. Stewy108 adlı Twitter kullanıcısı yaklaşan gösteriyi, özellikle de Starfield’ı dört gözle beklediğini çünkü çok etkileyici göründüğünü söyleyince Greenberg “bu durum için yedek iç çamaşırı getirmelerini” tavsiye etti ve “akıllara durgunluk veren” bir ifade ekledi.

Starfield şüphesiz Xbox hayranları arasında en çok beklenen oyun. Bethesda Game Studios’un 25 yıldan uzun bir süredir yarattığı ilk yeni oyun ve ilk kez bir bilim kurgu ortamı kullanmaya cesaret ediyorlar. Pek çok şey oyuna bağlı: Bethesda Game Studios, Fallout 76’nın kısmi başarısızlığından sonra geri dönmeli (oyun son yıllarda önemli ölçüde büyümüş ve gelişmiş olsa da) ve Microsoft’un ZeniMax ve tüm yan kuruluşlarını 7,5 milyar dolara satın almasını haklı çıkarmak için Starfield’a ihtiyacı var. İkinci nokta, Arkane Austin’in hayal kırıklığı yaratan Redfall sürümünden sonra daha da önemli hale geldi.

Sonuç olarak, Microsoft’un hit olacak büyük bir özel oyuna ihtiyacı var. Tarihsel olarak Nintendo ve Sony’nin gerisinde kaldıkları yer burası ve bu yüzden son beş yılda çok sayıda stüdyo satın aldılar. Geçen yılın fuarında tanıtılan Starfield çok umut vericiydi, ancak şimdi hayranlar üç aydan kısa bir süre içinde alacakları oyun hakkında çok daha fazla şey bilmek istiyorlar. Bethesda Game Studios, bu oyunu şimdiye kadar piyasaya sürdükleri en gösterişli oyun haline getirmek için neredeyse bir yıllık bir erteleme yaşadı.

Tüm bunlar Xbox Games Showcase’i takip edecek olan Starfield Direct’te gösterilecek. Greenberg’e göre ortak yayın yaklaşık iki saat sürecek, Direktör ise muhtemelen yarım saat sürecek.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir