Oyun Gündem

A Plague Tale: Requiem, Oynanış Videosu

A Plague Tale: Requiem’in yeni fragmanı, Amicia’nın daha karanlık bir hal almasıyla hayranlara oyunun oynanışına ve hikayesine daha derin bir bakış sunuyor.

A Plague Tale: Innocence, oyuncuyu hayatta kalma ve gizliliğe dayalı bir anlatı yolculuğuna çıkarıyor. Ana karakter Amicia’nın karşılaştığı düşmanların çoğu, ilk Plague Tale oyununda tespit edilirse, oyuncunun sapanıyla çıkarılabilen korumasız kafaları olan düşmanlar hariç, onu görür görmez öldürür. Birçokları için A Plague Tale: Innocence, Amicia’nın ailesine yaptıkları için Engizisyon’a karşı savaşmaktan çok kardeşini korumakla ilgili. Ancak, devam filmi A Plague Tale: Requiem’in bunu değiştirebileceği görülüyor.

A Plague Tale: Requiem, Focus Entertainment ve Fransız geliştirici Asobo Studio’dan Yüzyıl Savaşları zamanında geçen ikinci tarihi oyundur. Like A Plague Tale: Innocence Before ondan önce, A Plague Tale: Requiem kurgusal bir eser olmasına rağmen yüksek oranda gerçekçilik ve tarihsel doğruluğa sahip olacak. Aynı zamanda kardeşi Hugo’yu korumaya devam eden Amicia’yı ana kahraman olarak gösterecek. Bununla birlikte, Xbox ve Bethesda Games Showcase’de gösterilen yeni bir oyun fragmanından, A Plague Tale: Requiem’de öncekinden birkaç büyük fark olacak gibi görünüyor.

Fragman, bir ağaçtan sarkan bazı cesetlerle açılıyor ve izleyicilere hala cesur ve kanlı bir deneyim yaşadıklarını bildiriyor. Ardından, A Plague Tale: Requiem’de oyuncuların karşılaşacağı bazı yeni ortamlarda Amicia’nın yürüdüğünü göstermek için perspektif değişir. Bu ilk başta A Plague Tale: Innocence hayranlarına tanıdık gelse de, Requiem, Amicia’nın düşmanları öldürdüğü bir montaj gösterildiğinde aksiyonun nasıl ortaya çıkacağını çabucak gösteriyor.

Bir bıçak, yeni donatılmış bir tatar yayı ve hatta bombalar kullanarak Amicia, A Plague Tale: Innocence’da olduğundan çok daha yetenekli bir savaşçı gibi görünüyor. Hikaye belki Amicia’nın şiddete dönüşmesine de odaklanacak, çünkü fragman boyunca korkmaktan yorulduğunu ve Engizisyon’a “korkacak bir şey olmadığını” göstermek istediğini söylediği duyulabilir. Tribeca Games Festival’de gösterilen diğer oyun ve ara sahnelerden, Amicia’nın A Plague Tale: Requiem’de kendi başına yeni bir yolculuğa çıkacağı görülüyor.

Elbette Amicia’nın yanı sıra kardeşi de bazı yeni karakter geliştirmelerine yer verecek. Xbox ve Bethesda Showcase’de gösterilen fragmanda, yalnızca kısa bir an için görünüyor, ancak fareleri kontrol etme gücünün A Plague Tale: Requiem’de daha belirgin hale gelebileceği görülüyor. A Plague Tale: Requiem’in pek çok yeni fragmanı ve ekran görüntüsü ile hayranlar artık resmi çıkış tarihini bekliyor.

A Plague Tale: Requiem, 2022’de PC, PS5, Switch ve Xbox Series X/S için çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir