Oyun Gündem

2021 Yılının Performans Olarak Hayal Kırıklığı Yaratan Oyunları

DSOGaming, gerçekten garip bir yıl olan 2021’de en çok hayal kırıklığı yaratan oyunların bir listesini yayınladı. Minimal grafik ayarlarından gerçekten kötü yavaşlamalara kadar çeşitli sorunlara sahip birkaç şüpheli PC sürümü gördük. Makalenin yazarlarına göre, listeye sadece AAA oyunlarını dahil etmeye karar vermişler.

Medium

Bloober Ekibi tarafından geliştirilen The Medium, Unreal Engine 4 kullanıyor ve ciddi performans sorunları yaşıyordu. Yayınlandığı sırada, korku, ekibin çözebildiği bazı GPU sorunlarına sahipti. Ancak korku oyununda pek çok optimize edilmemiş sahne var ve grafikleri yeni nesil bir oyundan beklediğinizin yanına bile yaklaşamıyor.

Far Cry 6

Far Cry 6, Dunia Engine tarafından desteklenen bir oyundur ve oyunun önceki tüm bölümlerine nazaran rahatsız eden tüm tipik sorunlardan muzdariptir. Geçiş sırasında ciddi yavaşlamalar oluyor ve dokuların kendileri çok daha az VRAM gerektiren diğer oyunlarda bulunanlardan çok farklı değil. Işın izleme efektleri de hoş değil ve grafik kalitesi üzerinde çok az etkisi var.

Crysis 2 Remastered / Crysis 3 Remastered

Crysis 2 ve Crysis 3 remastered versiyonları, özellikle orijinal PC sürümlerini oynayanlar için büyük bir hayal kırıklığıydı. Crysis 2 Remastered orijinal oyundan daha iyi görünse de, içinde gerçekten optimize edilmemiş bazı sahneler var. Kare hızını gülünç bir düzeye düşürürler ve ekranda hiçbir olay veya kıpırdanma olmaz. Ayrıca oyunda ciddi takılma sorunları var. Crysis 3 Remastered, orijinal oyuna birebir benziyor. Tek önemli eklemeler, DLSS ve ışın izleme efektlerinin dahil edilmesidir.

Halo Infinite

Oyunda 30 fps animasyonlar, gecikmeler ve eski nesil grafik kartlarıyla ilgili sorunlar var. Sahnelerde ayrıca kekeleme ve takılma görülür (çok yüksek kare hızlarında bile) ve başlangıçta her şeyin sallanmasına neden olan bir ekran titremesi efekti vardır (neyse ki kapatılabilir).

Battlefield 2042

2021’in en kötü oyun sürümlerinden biri haline geldi. Çok bozuk bir durumda çıktı ve Cyberpunk 2077’den bile daha kötüydü. Battlefield 2042, performans sorunları, ağ sorunları, oyun sorunları… ve diğer tüm can sıkıcı sorunlar yaşadı.

Grand Theft Auto The Trilogy – The Definitive Edition

GTA III, Vice City ve San Andreas’ın geliştirilmiş bir sürüm alacağı bilgisi göründüğünde birçok oyuncu sevindi. Ancak bu üçleme çıkınca cehennem başladı. Bitmemiş olduğu açıktı ve üç oyunda da hala birçok sorun var.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mobil uygulamamızı denediniz mi?