Donanım Gündem

Nvidia RTX 4060 Ti Satışları AMD RX 7600’ün Altında

Nvidia ve AMD bir kez daha PC oyuncularının kalbini kazanma savaşında karşı karşıya geldi. Bu kez savaş alanı orta ve giriş seviyesi GPU pazarı. Ve bir sızıntıya göre, kesin bir kazanan var. Bir kaynak RTX 4060 Ti’nin piyasaya sürülmesini “şimdiye kadar gördüğüm en kötü” olarak nitelendirdi ve ” piyasaya sürüldüğü hafta RTX 4070’in yalnızca 1/10’u kadar sattı” ifadesini kullandı. Bir temsilci ise şunları söyledi: “7600 stoklarının tanıtılmasıyla ilgili bir sorunumuz yok. Ancak 4060 Ti farklı bir hikâye…” dedi.

AMD ve Nvidia’nın ilk çeyrekteki kazanç raporları bu değişimi yansıtıyor: AMD’nin oyun gelirleri neredeyse Nvidia’nınkilere eşitlendi. Bu kulağa etkileyici gelmeyebilir ama durumdan haberdar olmak önemli. Nvidia uzun zamandır piksel performansında piyasanın altın standardı konumunda ve on yılı aşkın bir süredir piyasayı domine ediyor. Çok uzun zaman önce AMD, kralı yenmeye çalışan cesur bir rakipten başka bir şey olarak görülmüyordu.

AMD bu savaştan galip çıkmış olsa da, bu nesil GPU savaşında galip gelip gelemeyeceği henüz belli değil. Eklenti kartı ortaklarından biri “4060 üzerine büyük bahis oynadıklarını” bildirdi. Nvidia GeForce RTX 4060’ın çıkış tarihi yaklaşırken, Nvidia daha iyi günlerin çok yakında olduğunu düşünüyor olmalı.

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir