Donanım Gündem

NVIDIA DLSS 3, Oyunlarda Görüntü Kalitesini İyileştiriyor

NVIDIA DLSS 3 “Fine Wine” Güncellemesi: İyileştirilmiş Görüntü Kalitesi, Azaltılmış Gölgelenme, Birden Çok Oyunda Daha İyi Kenar Pürüzsüzlüğü…

CES 2023 açılış konuşması sırasında NVIDIA, DLSS 3’e yönelik büyük bir güncellemenin 2023 yılının ilk çeyreğinin sonuna kadar yapılacağını duyurmuştu. Şimdi, bu güncellemenin neler getirebileceğine dair küçük ipucumuz var ve görünüşe göre DLSS 3 vites yükseltecek!

NVIDIA, blog yazısında, Yapay Zeka Süper Bilgisayarında devam eden eğitim sayesinde, DLSS Süper Çözünürlük, DLAA ve en yeni DLSS 3 Çerçeve Üretimi teknolojisini birden fazla oyunda iyileştirmek için yakında yeni güncellemelerin kullanıma sunulacağını duyurdu. Ve bu iyileştirmeler yalnızca DLSS 3 oyunlarıyla sınırlı kalmayacak, tüm GeForce RTX oyuncuları için geçerli olacak. Bu nedenle, daha eski RTX 20 veya RTX 30 GPU’ları kullanıyor olsanız bile, aşağıdaki iyileştirmeleri içeren en son güncellemelerin faydasını göreceksiniz:

  • DLSS Çerçeve Üretimi için oyun motoru verilerinden daha iyi yararlanan, hızlı hareket sırasında kullanıcı arabirimi kararlılığını ve görüntü kalitesini iyileştiren yapay zeka ağ geliştirmeleri.
  • DLSS Süper Çözünürlük Ultra Performans modu için güncellenmiş bir yapay zeka ağı, ince ayrıntı kararlılığını ve genel görüntü kalitesini iyileştirir.
  • NVIDIA DLAA için görüntü kalitesini iyileştiren, gölgelenmeyi azaltan ve yüksek kontrastlı senaryolarda kenar düzgünlüğünü iyileştiren güncellenmiş bir yapay zeka ağı.

NVIDIA, Cyberpunk 2077’de çalışan orijinal DLSS 3 ile bu çeyreğin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan en son sürümün karşılaştırma videosunu da paylaştı.

Yeşil ekibe göre bu son güncellemeden yararlanacak ilk oyunlar Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt (yeni nesil güncelleme ile) ve Portal RTX olacak. Güncelleme, oyun içi yamalar ve ayrıca NVIDIA’nın Game Ready sürücüleri aracılığıyla sunulacak.

Kaynak
Wccftech

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir