Donanım Gündem

GeForce RTX 4060 Ti 16GB Temmuz Ayında Piyasaya Sürülecek

Daha önce varsayımlarında haklı çıkan güvenilir bir kaynak olan MEGAsizeGPU, şimdi ise NVIDIA’nın yol haritasında iki değil üç RTX 4060 modelinin yer aldığını aktarıyor.

Görünüşe göre NVIDIA, RTX 4060 Ti’nin yalnızca 8 GB VRAM’e sahip olmasını beğenmeyen oyun topluluğundan gelen geri bildirimleri dinlemiş . Aynı bellek yapılandırmasının RTX 4060 modeli için de geçerli olacağı bildiriliyor.

Şirket şimdilerde 16 GB’a kadar depolama alanına sahip RTX 4060 Ti’yi piyasaya sürmeyi planlıyor ancak o daha sonra gelecek. İçeriden bir kaynağa göre, üç kart da bu ay duyurulacak ve iki model Temmuz’da gelecek. Oyuncular, RTX 4060 Ti 8GB’nin bu ay piyasaya çıkacağını, ancak 16GB modelinin yanı sıra RTX 4060 8GB’nin de Temmuz ayında geleceğini bilmeli.

16GB GeForce RTX 4060 Ti, temel olarak halihazırda 128-bit ile sınırlı olan bellek veri yolu nedeniyle NVIDIA tarafından kesinlikle beklenmeyen bir karar. Verimi kesinlikle iyileştirmeyecek, ancak oyuncular yüksek çözünürlüklü dokuları veya belki de daha büyük AI modellerini depolamak için daha büyük bir çerçeve arabelleği bekleyebilirler.

Kaynak
Playground.ru

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir