Donanım Gündem

GeForce RTX 3070 Ekran Kartı 16GB Bellek Seçenekleri Ekleniyor

Modelleme uzmanları Paulo Gomes ve Casual Gamers ortak bir projede Nvidia GeForce RTX 3070 ekran kartı üzerinde çalıştı.

Bunu 8 GB ve 16 GB arasında bir video bellek anahtarı ile donatmaya karar verdiler. Bu, oyuncular için pek gerekli değil, ancak tek bir cihazda farklı bellek kapasitelerine sahip birkaç sürümü karşılaştırabildiğinizde ekran kartı değerlendirmeleri yazmak için oldukça kullanışlı.

Artırılmış kapasite modüllerine sahip MSI Ventus 2X kartı kullanıldı. Switch gerekli pinleri atlayabiliyor ve BIOS’un iki versiyonu arasında geçişe izin veriyor.

Ek bellek minimum kare hızında önemli bir artış sağlar. Ortalama kare hızı artışları o kadar belirgin değil. Bellek miktarının iki katına çıkarılması, video belleği gereksinimlerinin oldukça yüksek olduğu 1440p Ultra’da The Last of Us gibi oyunlardaki yavaşlamalarını azaltıyor.

Sonuçlar oyunun ayarlarına bağlı olacaktır. Işın izleme ile Ultra ayarları kullanırken kartın 8GB sınırına ulaşması olasıdır, ancak bazı durumlarda 16GB video belleği bile fark yaratmamakta örneğin (RT Overdrive profili ile Forza Horizon 5 veya Cyberpunk 2077).

Kaynak
PlayGround

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir