Donanım Gündem

G.Skill, Trident Z DDR5 bellek modüllerini hız aşırtmaya hazırlıyor

Önde gelen RAM üreticilerinden birinin statüsüne rağmen, Tayvanlı G.Skill şirketi DDR5 modülleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek için acele etmiyor. “Ayrıntılar” nelerdir, G.Skill DDR5’i hiç bildirmedi. 12. nesil Intel Core işlemcilerin (Alder Lake-S) piyasaya sürülmesi beklentisiyle şirket, radyo sessizliğini bozdu.

Ne yazık ki Twitter’da yayınlanan kısa teaser videosu herhangi bir detayı ortaya koymuyor. “Z” harfi, satıcının Trident Z serisinin hız aşırtma bellek modüllerini hazırladığını gösteriyor.

JEDEC DDR5 standardı, 4800 MHz ila 6400 MHz arasında etkin çalışma frekansına sahip modülleri varsayar. Elbette G.Skill Trident Z DDR5 serisi daha hızlı çözümler de içerecek. Bazı üreticiler DDR5-7200, DDR5-7400 ve hatta DDR5-10000 modlarına sahip modülleri zaten duyurdular. Trident Z’nin en az onun kadar iyi olmasını güvenle bekleyebilirsiniz.

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir