Donanım Gündem

DDR 5 Giriş Seviye AMD A620 Anakartlar Görünmeye ve Duyulmaya Başladı

Giriş seviyesi Ryzen 7000 (DDR5) PC’ler için AM5 ailesinde yer alan AMD A620 anakartların ilk resimleri Videocardz tarafından sızdırıldı.

Aşağıdaki resimdeki AMD A620 anakart, minimum F/P özelliklerine sahip düşük maliyetli ASRock A620M-HDV/M.2 anakart. Anakart, AM5 soketine sahip ve 50 MOSFET kullanacak olan 6 Aşamalı VRM dağıtımı sağlayan tek 8 pimli konektör tarafından desteklenmekte.

ASRock A620 model anakart, 64 ve 96 GB’a kadar bellek kapasitesi sunan iki DDR5 DIMM yuvasına sahip. Anakartta tek bir PCIe Gen 4.0 x16 yuvası ve iki PCIe Gen 4.0 x1 yuvası bulunuyor. NVMe M.2 SSD’ler için Gen 4.0 x4 tek bir Hyper M.2 yuvası mevcut.

Anakart’ta CPU için hız aşırtma desteği olmayacak, ancak bellek hız aşırtma mevcut olacak ve bu kartların EXPO profillerini ne ölçüde destekleyeceği kart çıktığında göreceğiz. Yaklaşan AMD Ryzen 7 7800X3D işlemci, hız aşırtma düşünülerek tasarlanmadığı ve 120W TDP güç değeri de göz önüne alındığında, bunun gibi giriş seviye bir anakart gönül rahatlığı ile satın alınabilir.

Genel olarak, bu anakart, giriş seviyesi bir PC için oldukça iyi görünüyor. Detaylar çoğaldıkça tekrar incelemeye devam edeceğiz.

Kaynak
Wccftech

Gameolog

Gameolog kurucusu olarak oyun sektörünü sıkı bir şekilde takip ediyorum. Sektöre ait son gelişmeleri ve haber içeriklerini sizlere en doğru şekilde iletmeyi amaçlıyorum...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir